Музеи и предградия на Санкт-Петербург

Information
Tour plan
Price & Date
Hotels
Gallery

Eдно пътешествие из Санкт Петербург, включваща посещение на основните забележителности и паметни места, идеален начин да опознаете града, всяка сграда и площад, изпълнени с вековна история.
Екскурзионна программа е групова, с гарантирани дати, пътувате до летище в Санкт-Петербург, където ви очаква представител, който ви посреща и доставя в съответния хотел, където ще ви очаква водач и групата. В края на пътуването имате индивидуален трансфер до летище за обратния полет до София, обслужването е на руски език.

Екскурзии по програмата:
-Обзорна екскурзия;
-Музей на Княз Владимир Александрович;
-Круиз по река Нева и вечеря;
-Петерхоф;
-"Летний сад";
-Ермитаж;
-Интерактивна програма в музея "Марьино";
-Юсуповски дворец;
-Музей на Фаберже;
-Царско село;
-"Строганово"

Пътуването се осъществява с полетите на авиокомпания "TURKISH AIRLINES",
Агенцията ще ви предостави най-доброто предложение за избраната от вас дата, както самолетните билети могат да бъдат закупени и самостоятелно от вас.

Екскурзионна програма:

1 ден, неделя
Излитане от Аерогара София, терминал 2 с авиокомпания по избор. Кацане на летище Пулково. Посрещане с табелка “Името на клиента” и трансфер до избрания хотел в Санкт-Петербург. Свободно време. Нощувка.

2 ден, понеделник
Закуска в хотела.
10:00ч – 14:00ч – среща на рецепцията на хотела с представител на  фирма-партньор. Предоставяне на материали по програмата. По желание – записване и заплащане на допълнителните екскурзии, незаявени в България.
Важна информация: Туристите, избрали за настаняване "А Отель Фонтанка" ще се срещнат с екскурзовода в хотел "Азимут", разположен в непосредствена близост.
14:00ч – Отпътуване от хотела с автобус.
Обзорна автобусна екскурзия.
Маршрутът на екскурзията ще премине през знаковите места на Санкт Петербург, програмата се завършва в сградата - музей, принадлежала на княз Владимир Александрович, братът на император Александър III. По време на екскурзията ще можете да разгледате интериорите, да чуете разказ за съдбата на основателите и обитателите на двореца, както и да научите за неговото настояще.
Круиз по река Нева  и вечеря (2 часа).
Място на завършване на програмата: в хотела.
Продължителност на програмата: ~ 7 часа (край ~ в 21:00ч).

3 ден, вторник
Закуска в хотела.
09:00ч Среща с екскурзовода във фоайето на хотела.
Автобусна екскурзия до Петерхоф По пътя разглеждате паметници на историята, архитектурата и ландшафтното изкуство от 18-19 век, които напомнят за собствениците на извънградските имения и архитекти на множество дворцово-паркови ансамбли.
Екскурзията включва посещение на Големия дворец, "Екатерининския корпус", Монплезир, Нижния парк с фонтаните.
Къде да обядвате?
След екскурзията ще имате 1,5-2 часа свободно време, за да се разходите сами из парка и да хапнете. На територията на парка има заведения за бързо хранене, както и кафене "Щандарт", където цената на комплексния обяд е 10-15 евро на човек. Ако искате да спестите пари Ви препоръчваме да вземете със себе си напитки и закуски и да си направите пикник на брега на Финския залив.
Място на завършване на програмата: в хотела.
Продължителност на програмата: ~ 9 часа (край на програматта~ 18:00ч).

4 ден, сряда
Закуска в хотела.
11:00ч Среща с екскурзовода във фоайето на хотела.
Автобусна екскурзия "Тайните на дома на Романови", посещение на "Летний сад", екскурзия в Ермитаж.
Място на завършване на програмата: Ермитаж (най-близката метростанция "Адмиралтейская").
Продължителност на програмата: ~ 3.5 часа (край ~ 14:30ч).

5 ден, четвъртък
Закуска в хотела.
09:00ч Среща с екскурзовода във фоайето на хотела.
Целодневна интерактивна програма в "Марьино", музеят на фамилии Строганови и Голицини,  близо до  Санкт Петербург, на брега на река Тосно.

Място на завършване на програмата: в хотела.
Продължителност на програмата: ~ 9 часа (край ~ 18:00ч).

6 ден, петък
Закуска в хотела.
09:00ч Среща с екскурзовода във фоайето на хотела.
Целодневна автобусна екскурзия "Тайни на старинните дворци", екскурзия в "Юсуповски" дворец, музея на "Фаберже".

Край на програмата: Музеят на Фаберже (най-близка метростанция " Гостиный двор ").
Продължителност на програмата: ~ 4 часа (край ~ в 13:30ч).

7 ден, събота
Закуска в хотела.
09:00ч Среща с екскурзовода във фоайето на хотела.
Целодневна автобусна екскурзия до "Царско село", включва посещението на "Екатерининския" дворец, Кехлибарената стая, "Александровски" дворец (арх. Джакомо Кваренги), парк и езеро.

Къде да обядвате?
След обиколката на двореца ще имате около час свободно време, за да се разходите сами из Екатерининския парк и да хапнете. На територията на парка няма пълноценни заведения за хранене, а само извън него. Затова препоръчваме да вземете със себе си напитки и закуски и да си направите пикник в парка.

Място на завършване на програмата: в хотела.
Продължителност на програмата: ~ 7 часа (край ~ 16:00ч).

8 ден, неделя
Закуска в хотела или сух пакет при ранен полет. Освобождаване на стаите до 12ч.
Посрещане на рецепцията на хотела с табелка „Името на туриста“ и трансфер до летище Пулково за полет по избор до София.

*Времето за отпътуване за екскурзиите може да бъде променено на по-ранно или по-късно.
**Възможна е промяна в порядъка за провеждане на екскурзиите, както и замяната им с равностойни.

Всяка неделя, в период от 28.04.2023 до 29.05.2023г.

Пакетна цена на екскурзионната програма в евро:

Хотели

Период 1/2 DBL SGL Доп. легло

А Отель Фонтанка 3*, Standart

22.05-28.05 699 829 659
05.06-25.06 726 865

659

03.07-27.08 690 805 659

А Отель Фонтанка 3*, Superior

22.05-28.05 725 876
05.06-25.06 745

916

03.07-27.08 711 849

Азимут Отель Санкт-Петербург 4*, Smart

22.05-28.05 739 931
05.06-25.06 767

960

10.07-27.08

729 892

Амбассадор 4*, Standard

22.05-28.05 781

1049

19.06-25.06 846

1177

03.07-30.07

792

1070

31.07-27.08

783

1053

Катарина Гранд Палас Отель 4*, Smart

22.05-28.05 825 1125
05.06-09.07 862

1199

10.07-27.08

789

1050

Катарина Гранд Палас Отель 4*, Comfort

22.05-28.05 926 1325 699
05.06-09.07 970 1415

699

10.07-27.08 881 1235

699

-Пакетните цени са валидни при група от 1човек, цените и условията се препотвърждават.
-Агенцията запазва правото да внася изменения в реда на посещение на екскурзионните обекти или тяхната замяна с равностойни, без да се изменя пълния обем на предоставените услуги.
-Екскурзията, в която взимате участие, е с присъединяване на място към мини-група туристи, пътуващи на гарантирани дати. -Екскурзионното обслужване е на руски език.
-Фирмата не носи отговорност при промяна на цени и полети от авиокомпаниите.

Пакетната цена на екскурзионната програма включва:

  • 7 нощувки и закуски в избрания хотел;
  • Екскурзоводско обслужване на руски език;
  • Входни билети за музеите и забележителностите, указани в програмата;
  • Транспортно обслужване по време на екскурзиите и трансфери от и до летището;
  • Медицинска застраховка с покритие 30 000 евро;
  • Съдействие за оформяне на туристическа виза за Русия.

Пакетната цена на екскурзионната програма не включва:

  • Самолетен билет от София / Варна до Санкт-Петербург и обратно*;
  • Допълнителни екскурзии, невключени в програмата;
  • Обяд и вечеря;
  • Бакшиши и лични разходи;
  • Стойността на туристическа виза за Русия към момента на резервация.

*Аеротур ММ може да Ви съдейства за закупуване на самолетен билет на преференциални цени.

А Отель Фонтанка 3*

Галерея фотографий этого варианта размещения

Адрес: Санкт-Петербург, Набережная реки Фонтанки, 142А Отель Фонтанка Санкт Петербург е бюджетен B&B хотел в историческия център на Санкт Петербург. Стаите в хотела са изпълнени в класически стил. Хотелът е идеален за пътници, които желаят настаняване на достъпни цени и добро обслужване в цялата мрежа на AZIMUT.
Стаи: оборудвано работно място, безплатен високоскоростен WiFi, телевизор, сейф.
В близост до хотела: Троице-Измайловски събор, 5 мин; Голямата хорална синагога, 15 мин;Николо-Богоявленски Морски събор, 10 мин; Египетски мост, 2 мин; Музей-имение на Г.Р. Державин, 14 мин.

Азимут Сити Отель Санкт-Петербург 4*


Адрес: Санкт-Петербург, Лермонтовский пр., д. 43/1
Хотелът се намира в историческата част на Санкт Петербург, заобиколен е от стари къщи, паметници и музеи.
Съвсем близо до хотела се намира река Фонтанка, Египетския мост със скулптури на сфинксове, канал Крюков, канал Грибоедов и други известни места на Санкт Петербург. В близост се намират удобни спирки на наземния транспорт,  метростанция "Балтийская" се намира на 10 мин. пеша.
Хотелът се намира в 18-етажна сграда, която е най-високата сграда в центъра на града. Благодарение на големия брой стаи – 1037 стаи, хотелът е един от най-големите в Санкт Петербург.
Хотелът разполага с ресторант Авеню 43/1, разделен на две зали – едната предлага закуска на блок маса (включена в цената), а другата предлага средиземноморска и европейска кухня. Дизайнът на хотела е актуализиран по време на реконструкцията, направен е в черно и бяло.
Във фоайето има смарт-бар, предлагащ салати и леки закуски, а на последния етаж на сградата има панорамен Скай бар.
Конферентните съоръжения на хотела позволяват различни събития: от бизнес преговори до мащабни конференции. За целта са предвидени 24 конферентни зали с капацитет от 10 до 1100 души.
Хотелът разполага с модерен СПА салон с баня, сауна, турска парна баня и стая за масаж. Гостите могат да използват услугите на пране и химическо чистене, предлага се услуга за доставка на храна от ресторантите.

Амбассадор 4*

Галерия от снимки на това място за настаняване

Адрес: Санкт-Петербург, проспект Римского-Корсакова, 5-7
Хотелът на европейско ниво "Амбассадор" ще ви осигури добри условия за настаняване и обслужване. Предлага се настаняване в центъра на града в стаи различни нива от "Стандарт" до "Лукс", закуската се провежда в панорамния ресторант "Вернисаж".
Живеейки в хотела, можете лесно да стигнете до всяка точка на Санкт Петербург, можете да посетите близкия Мариински театър и Николски събор.
Стайният фонд на хотела се състои от 251 стаи от 7 категории, стаите са разположени на 3-8 етаж.

Оборудване на стаите:

  • сателитна телевизия
  • телевизор
  • WiFi
  • телефон
  • аларма
  • климатична система
  • електронни брави
  • лампа
  • сешоар
  • хладилник
  • две единични или големи двойни легла
  • шкаф за багаж
  • дрешник
  • огледало
  • столове
  • шкафове
  • комплект мебели
  • бюро
  • гардероб
  • закачалки
  • масичка за кафе
  • сейф.

Катарина Гранд Палас Отель 4*

Галерея фотографий этого варианта размещения
Адрес: Невский проспект, дом 32-34 лит.
Отседнете в модерния хотел Катарина Гранд Палас Отель. Хотелът се намира в историческия център на Санкт-Петербург на Невски проспект на територията на обекта на културното наследство "Римокатолически храм Св. Екатерина".
При създаването на интериора са запазени колкото е възможно повече исторически елементи на декора, древната тухлена зидария и сводове. Европейските стаи в класически стил предлагат комфорт, уют и атмосферата на стилен дом.
Това е хотел, съчетаващ модернистичност, удобно местоположение и традиции на европейското обслужване.
Предлага се настаняване в 5 категории стаи. Всяка от тях е модерно реновирана в класически стил и е с ново обзавеждане. Хотелът е разположен в тих двор, принадлежащ на базиликата Св. Екатерина Александрийска.
Броят  стаи е проектиран така, че всеки гост да може да избере правилния тип настаняване на достъпна цена. Има възможност за единично и двойно настаняване. Всяка стая предлага гледка към покривите на къщите в Санкт Петербург или тихия двор. В категориите "Комфорт" и "Комфорт на две нива" могат да живеят трима души.

Всяка стая разполага с:

  • легла с ортопедични матраци и пухени възглавници;
  • чаши за вода;
  • гардероб;
  • безплатен Wi Fi;
  • хладилник;
  • телевизор с 50 канала на различни езици;
  • телефон.
  • супериорните стаи също така предлагат кана за чай с всичко необходимо.
  • всеки тип настаняване разполага със самостоятелен санитарен възел с модерно обзавеждане, което включва: мивка, душ, сушилня за хавлии, чехли, комплект хавлии и козметични принадлежности.

Други хотелски услуги:

  • безплатен паркинг;
  • охладители с топла и студена вода;
  • електронни брави на вратите;
  • видеонаблюдение;
  • трансфер от и до летище или гара;
  • ежедневно почистване на стаите и смяна на спалното бельо на всеки 3 дни;
  • екскурзионно обслужване;
  • наем на електрически скутер;
  • пране и сушене на дрехи;
  • наем на аудиогид.

Хотелът се намира в самия център, на пешеходно разстояние от метростанциите Невски проспект и Гостини двор. Пеша можете да стигнете до Ермитажа, църквата "Спас-на-крови", Казански събор и Адмиралтейството. Наблизо са всички забавления на Санкт Петербург – от гастрономическия рай на Рубинщайн до модните бутици на Невски проспект.

 

резервационна форма

    Имаш въпрос?

    Ние сме тук за да отговорим.
    Избери най-удобния за теб начин да се свържеш с нас.

    Екскурзии

    АБОНИРАЙTE СЕ

    За да получавате нашите нови
    програми и промоционални оферти.

    Аеротур ММ | aerotourmm.com | Политика за поверителност | Платформа за ОРС | 2001-2022
    Туроператор с Удостоверение №04625 / 28.01.2005 | Администратор на лични данни с идентификационен №115643 / 20.05.2013

    cross